You are currently viewing Co warto wiedzieć o praniu tapicerki?

Co warto wiedzieć o praniu tapicerki?

Na meblach, które pokryte są tapicerką, powstają bardzo często różnego rodzaju zabrudzenia, których usunięcie domowymi sposobami, okazuje się być bardzo trudne, bądź też praktycznie niemożliwe. Dlatego też, w takiej sytuacji, warto zlecić zadanie oczyszczenia takich właśnie mebli, doświadczonym w tym profesjonalistom. Wynika to przede wszystkim z faktu, że bardzo duże różnice występują jeżeli chodzi o materiały, wykorzystywane zdecydowanie najczęściej do stworzenia tapicerki meblowej.

Profesjonalne czyszczenie tapicerki

tapicerka w salonie Przykładowo, jeżeli chodzi o meble, pokryte skórą, bądź też nawet i eko-skórą, konieczne jest zachowanie podczas ich czyszczenia, odpowiedniej dokładności, oraz ostrożności. Wykorzystywane w tym celu środki, powinny być przeznaczone jedynie do czyszczenia tapicerki skórzanej właśnie, gdyż w innym przypadku można się narazić na jej nieodwracalne zniszczenie. Jednocześnie, ważne jest zachowanie odpowiedniej ostrożności podczas samego procesu oczyszczania, oraz unikanie przykładania podczas tego działania zbyt dużej siły. Tylko w takiej sytuacji, pranie tapicerki nie zakończy się jej nieodwracalnym zniszczeniem oraz koniecznością jej wymiany na zupełnie nową, co w zdecydowanej większości przypadków okazać się może zdecydowanie bardziej kosztowne. Podczas samego procesu czyszczenia ważne jest również wykonywanie ruchów w odpowiedni sposób.

tapicerowane mebleChodzi o to, aby plamy oczyszczać od brzegów, a nigdy nie od środka. W ten sposób bowiem możliwe będzie uniknięcie powiększenia już powstałych zabrudzeń. W przypadku zaś wszelkiego rodzaju mebli, które wyposażone zostały w tapicerkę materiałową, szczególnie ważne jest zapoznanie się ze specyfikacją użytej do pokrycia mebla tkaniny. Pewne rodzaje tkanin sztucznych, okazują się być bowiem szczególnie podatne na bezpośrednie oddziaływanie pewnych rodzajów detergentów, pozostając jednocześnie w pełni odpornymi na inne. Wysoki poziom skomplikowania czyszczenia tapicerki meblowej z pewnością powoduje, że najlepiej zadanie to zlecić jest profesjonalistom. Jest to przede wszystkim ważne, aby możliwe było uniknięcie powiększenia powstałych zabrudzeń, uszkodzenia tapicerki, co zmusiłoby już do jej wymiany.

Warto pamiętać, że wymiana tapicerki, czy też załatanie jej ubytków, w zdecydowanej większości przypadków okazać się może zdecydowanie bardziej kosztowne, niż zlecenie jej oczyszczenia profesjonalistom. Właśnie to powoduje, że decyduje się na to coraz większa liczba osób, które nie chcą pozbywać się starych mebli, ale zależy im na ich widocznym odświeżeniu.

Dodaj komentarz