You are currently viewing Co trzeba wiedzieć o nowoczesnych falownikach solarnych?

Co trzeba wiedzieć o nowoczesnych falownikach solarnych?

Szukając porządnego i nowoczesnego falownika solarnego, warto przeanalizować różne czynniki, gdyż jest to sprzęt, który na początku wymaga od klienta sporej inwestycji i będzie towarzyszył mu przez wiele lat. Dokonując wyboru odpowiednich falowników, warto więc przyjrzeć się dokładnie, co producenci mają do zaoferowania. Urządzenia te powinny być wykonane zgodnie z nowoczesnymi technologiami.

Nowoczesne falowniki solarne od A do Z

falowniki solarneW tym celu najlepiej zapoznać się z ofertą znanych producentów, którzy znajdują się wysoko w rankingu paneli fotowoltaicznych, gdyż proponują oni jakościowe i trwałe produkty. Dokonując selekcji, należy przede wszystkim rozważyć korzystność warunków gwarancyjnych, które mogą znacznie różnić się od siebie okresem trwania. Trzeba również sprawdzić, czy falowniki nie są przestarzałe i czy producent wdraża nowe inteligentne systemy do zarządzania oraz umożliwia monitorowanie produkcji energii. Dla wielu osób szczególne znaczenie będzie miał wygląd zewnętrzny urządzeń. Niektóre z nich – dzięki swojej atrakcyjnej stylistyce – mogą zachęcać do kupna. Wskazane jest, by wybrać asortyment firm, które nie tylko produkują inwertery, lecz również magazyny energii. Tak szeroki zakres usług umożliwia rozbudowanie falowników solarnych o maszyny magazynujące prąd. Duże znaczenie ma także głośność pracy urządzenia. Ciche falowniki można zamontować nawet w pobliżu sypialni, gdyż ich dźwięk nie jest drażniący dla otoczenia.

falowniki solarneNależy także przeanalizować korzystność parametrów falowników. Urządzenia do domu powinny mieć moc od 1 kW do 7,5 kW, a wydajność na poziomie 98%. Na rynku istnieją także nowoczesne falowniki solarne premium, które słyną z wysokiej jakości wykonania. Są niezawodne i trwałe. Bardzo dobrze znoszą upływ czasu i trudne warunki. Dzięki podpięciu optymalizatorów do każdego panelu, można osiągnąć sprawność 99% i ograniczyć straty wynikające z zacienienia paneli lub zabrudzeń. Ponadto producenci tego typu urządzeń wzorowo obsługują klientów, co szczególnie można docenić przy rozpatrywaniu gwarancji. Warto wiedzieć, że jeśli jej okres jest dla nas za krótki, to można przedłużyć go odpłatnie. Przy rozpatrywaniu różnych ofert wskazane jest szukanie innowacyjnych rozwiązań. W standardzie najnowszych falowników możliwe jest monitorowanie instalacji fotowoltaicznej. Odbywa się ono w bardzo prosty i wygodny sposób przy użyciu specjalnej aplikacji w smartfonie. Jej użytkownik ma możliwość łatwego śledzenia archiwalnych zapisów oraz kontrolowania aktualnej pracy instalacji. Jeśli dojdzie do nagłego spadku produkcji energii, to otrzyma on powiadomienie na telefon z przypomnieniem, że panele PV wymagają czyszczenia.

Nowoczesne falowniki solarne powinny także posiadać odpowiednie zabezpieczenia, do których może należeć ochrona przeciwpożarowa i przeciwprzepięciowa oraz odporność inwertera na warunki zewnętrzne. Podstawowe zabezpieczenia to te przed wodą i pyłem. Najlepsze modele falowników posiadają symbol IP66, więc jeśli klientowi zależy na wysokiej ochronie, to powinien szukać tego oznaczenia. Dzięki powyższym wskazówkom wybranie nowoczesnego falownika solarnego będzie łatwiejsze, gdyż w tekście wskazano na poszczególne funkcje, którymi klient powinien zainteresować się podczas zakupu.

Dodaj komentarz