You are currently viewing Co należy wiedzieć o stolarce aluminiowej?

Co należy wiedzieć o stolarce aluminiowej?

Pierwsze wyizolowanie aluminium miało miejsce na początku XIX wieku, chociaż ludzkość od wieków zdawała sobie sprawę z istnienia tego materiału. Pierwsze zastosowanie elektrolizy do produkcji aluminium, które miało miejsce w 1886 roku, pozwoliło na rozpoczęcie produkcji tego surowca na masową skalę. Czyste aluminium jest miękkie, a więc dodaje się do niego niewielką ilość miedzi (do 4%). Aluminium jest lekkie, odporne na korozję, doskonale przewodzi ciepło i odbija padające na nie światło, dlatego jest szeroko stosowane.

Stolarka aluminiowa w Gdańsku

stolarka aluminiowa W ramach stolarki aluminiowej wykonuje się okna, drzwi, a także ściany szklane. Wysoka wytrzymałość aluminium pozwala na stworzenie przeszkleń w ogrodach zimowych i wokół tarasów. Stolarka aluminiowa zapewnia większą stabilność niż drewniana. Największa wada stolarki aluminiowej – wysoka przepuszczalność ciepła – została zniwelowana przez innowacje konstrukcyjne i połączenie z materiałami termoizolacyjnymi. Stop aluminium jest lekki, plastyczny, wytrzymały i odporny na korozję. W celu poprawy parametrów do stopu aluminium dodaje się krzem oraz magnez. Wysoka stabilność aluminiowych ram pozwala na stworzenie skrzydła okiennego o powierzchni do 3 metrów kwadratowych. Maksymalny udźwig aluminiowej ramy to około 160 kg. Takie zagadnienie jak dobrze wykonana stolarka aluminiowa Gdańsk prezentuje na najwyższym poziomie – z aluminium można wykonać popularne w nowoczesnym budownictwie okna narożne.

stolarka aluminiowa W gdańskich zakładach ślusarskich powstają okna prostokątne, kwadratowe, okrągłe lub łukowe. Dzięki dwukomorowym pakietom szybowym możliwe jest uzyskanie współczynnika przenikania ciepła na poziomie 0,5 wata na metr kwadratowy. Standard dla domów pasywnych to 0,8. Zrezygnowano z pakietów jednokomorowych, gdyż są one zbyt zimne. W drzwiach i oknach wykonuje się wstawki z materiałów termoizolacyjnych, co poprawia ich parametry. Polakierowanie stolarki pozwala na uzyskanie lepszego efektu wizualnego. Możliwe jest także zastosowanie okleiny imitującej naturalne drewno. Stolarka aluminiowa oferowana przez gdańskich producentów daje szerokie możliwości architektom. Ze względu na wysoką odporność i siłę nośną materiału możliwe jest tworzenie bardziej wyszukanych form architektonicznych.

Mieszkańcy Gdańska powinni częściej dbać o swoją stolarkę aluminiową i czyścić ją regularnie ze względu na bliskość morza i wysoki poziom zasolenia powietrza. Do czyszczenia silnych zabrudzeń należy używać detergentów dedykowanych do stolarki aluminiowej. Po montażu okien i drzwi, w ciągu trzech miesięcy, należy usunąć z nich taśmę zabezpieczającą.

Dodaj komentarz