You are currently viewing Charakterystyka spawarki migomat

Charakterystyka spawarki migomat

Rodzajów spawarek na rynku jest mnóstwo. Jednym z najpopularniejszych jest tzw. migomat. Jego nazwa wzięła się od techniki, którą wykorzystuje – MIG MAG. Jest to szczególny sposób spawania w osnowie różnego rodzaju gazu. Nie bez powodu rodzaj ten cieszy się taką sławą zarówno wśród mniej, jak i bardziej zaawansowanych spawaczy.

Zastosowanie spawarki o modelu MIG MAG

spawarkaSpawarka migomat ma to do siebie, że spawanie odbywa się w towarzystwie gazów obojętnych, co zawarte jest w metodzie MIG, lub aktywnych, czyli metoda MAG. Najczęściej stosowany gaz w tym przypadku to: argon, hel i dwutlenek węgla. Bez obecności gazu, spawarka nie byłaby w stanie prawidłowo funkcjonować. Sprawia on, że łuk elektryczny jarzy się wokół drutu, a ciekły metal i sam łuk są dobrze chronione. Odpowiedni dobór rodzaju drutu i gazu pozwala na bezproblemowe spawanie wielu metali i stopów. Skuteczna spawarka migomat cechuje się przede wszystkim bardzo dużą wydajnością, z czego ucieszy się każdy spawacz. Co więcej – jakość spoin jest bardzo wysoka, więc bez problemu można używać jej nawet w widocznych miejscach. Dlatego ten rodzaj spawarki świetnie sprawdzi się np. w warsztacie samochodowym, gdzie spawanie praktykuje się na porządku dziennym.

spawarka migomatMigomat posiada szerokie zastosowanie. Dobrze sprawdza się nawet w robotyzacji, będąc najsłynniejszym półautomatem lub automatem spawalniczym, który często można spotkać w liniach produkcyjnych. Takie spawarki nadają się zarówno do drobnych, przydomowych prac w domowym warsztacie, ale swoje zastosowanie znajdują także w profesjonalnych miejscach, biorąc pod uwagę wysoką wydajność i większe możliwości pracy. Migomat to idealny sprzęt do spawania małych lub grubych warstw metalu lub innego stopu. Pozwala także na spawanie punktowe, co sprawdza się w renowacji różnego rodzaju maszyn i narzędzi. Wygodna w użytkowaniu i bardzo uniwersalna stawia dużą konkurencję innym rodzajom spawarek. Z migomatem najczęściej konkuruje spawarka transformatorowa, która jest lżejszym odpowiednikiem tego narzędzia, lecz mniej uniwersalnym, a jego praca jest ukierunkowana głównie na jednym torze.

Decydując się na zakup modelu MIG MAG, powinno się wziąć pod uwagę kilka czynników, które są wyznacznikami dobrej jakości produktu. Jednym z wielu jest maksymalny prąd spawania, który rozstrzyga, jakiego gazu użyć i jak grube warstwy metalu można spawać. Ta kwestia jest najważniejsza dla przyszłego użytkownika, bo to właśnie ona będzie decydować o tym, z jakim materiałem będzie można pracować, co bezpośrednio wpłynie na jakość wykonywanych zadań.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę spawaj.com.pl!

Dodaj komentarz