You are currently viewing Bramy segmentowe – dlaczego warto?

Bramy segmentowe – dlaczego warto?

Trudno dziś napotkać posesje domów wolnostojących, które byłyby pozbawione garażu. To niezwykle praktyczne pomieszczenie służy nie tylko do przechowywania samochodu.  W tym celu firmy zajmujące się produkcją i montażem drzwi garażowych oferują nam rozmaite ich rodzaje, indywidualnie dopasowane do budowy naszego podjazdu. Jakie bramy garażowe są więc najbardziej godne uwagi?

Najlepsze bramy segmentowe

Brama garażowaZdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych domach są dziś bramy segmentowe, zwane też sekcyjnymi. Składają się z kilku połączonych ze sobą paneli, które, po naciśnięciu pilota, przesuwają się po specjalnych szynach do wnętrza pomieszczenia. Ten typ drzwi garażowych jest na tyle powszechny, że z łatwością zlokalizujemy w każdym większym lub mniejszym mieście Polski firmy produkujące, sprzedające i montujące bramy segmentowe Gdynia i całe Trójmiasto, ale również mniejsze miasteczka porozsiewane po całym kraju z pewnością mają w ofercie lokalne usługi tego typu. Wyróżniamy bramy segmentowe górne, które suną do góry po suficie, oraz boczne biegnące wzdłuż ściany. Stosuje się je między innymi w sytuacji, gdy podjazd jest zbyt krótki i nie ma miejsca na montaż chociażby tradycyjnych drzwi skrzydłowych.

Brama garażowaŚwietnie sprawdzają się również w przypadku, gdy garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę lub gdy podjazd jest zbyt stromy i zjeżdżamy nim do garażu w dół. Otwierając się do wewnątrz, oszczędzają więc miejsce przy wjeździe, a będąc w środku, również nie zajmują dużo przestrzeni, gdyż przylegają do ściany lub sufitu. Nie odczujemy praktycznie żadnej różnicy, bez względu na to, jak bardzo nasz garaż jest wysoki. Innym ważnym atutem drzwi segmentowych jest to, że są dużo szczelniejsze niż inne rodzaje bram. Nie przepuszczają wody ani chłodu z zewnątrz, więc ich montaż zaleca się szczególnie w garażach ocieplanych. Poza tym można je dopasować do wielu różnych kształtów otworów. W zależności od wymiarów wjazdu, bramy sekcyjne mogą być szersze, węższe, wyższe lub niższe.

Bramy segmentowe, zwłaszcza górne, można spotkać w większości posesjach. Otwierają się zdalnie przy pomocy silnika i wymagają przy tym minimum przestrzeni, czego już nie można powiedzieć o równie popularnych bramach uchylnych czy tradycyjnych rozwieranych. Z pewnością stanowi silną konkurencję dla pozostałych rodzajów drzwi garażowych. W najmniejszym stopniu nie narusza przestrzeni podjazdu, więc nie ma ryzyka, że otrze o beton lub zawadzi o inny element, który będzie akurat znajdował się w pobliżu.

Dodaj komentarz