You are currently viewing Atuty mebli w stylu prowansalskim

Atuty mebli w stylu prowansalskim

Region w południowo-wschodniej Francji – Prowansja kojarzy się z wszechobecnymi polami lawendy, ziołami, gajami oliwnymi i krzewami winorośli. Urokliwe miasteczka i ich niezwykła atmosfera pobudziły wyobraźnię producentów mebli i architektów do stworzenia stylu inspirowanego tą estetyką. Ponadto dodatki z naturalnych tkanin, koce w kolorze fioletu oraz żywe kwiaty uzupełniają wnętrze. Jednak klimat pomieszczenia buduje przede wszystkim wyposażenie.

Meble prowansalskie — estetyka rodem z Francji

meble prowansalskieMeble w stylu prowansalskim dodają wnętrzu jasności i przytulności. Ocieplają wnętrze i czynią je przyjemniejszym. Można je również w prosty sposób zaadaptować do innej stylistyki, dlatego nie trudno wykorzystać je w czasie remontu i zmiany koncepcji aranżacji mieszkania. Ponadto meble prowansalskie drewniane posłużą wiele lat. Nawet, gdy będą miały jakieś zarysowania, to uczyni je bardziej przyjaznymi. Wprowadzą również do pomieszczenia trochę słońca dzięki odrobinę zżółkniętej farbie na białych meblach. Kolekcje tworzone w tej estetyce dodadzą wnętrzu elegancji, wystarczy bowiem zaopatrzyć się w jasne, kreowane na trochę przestarzałe biblioteczki, ustawić na nich ulubione książki i efekt gwarantowany. Co więcej, sam materiał, z jakiego są wykonane sprzyja aranżacji. Drewno kojarzy się bowiem z czymś solidnym, trwałym, ponadczasowym, co przetrwa długi czas użytkowania.

Dzięki obecności słojów i widocznej strukturze meble te pozwolą stworzyć przytulne wnętrze, z charakterem i duszą. meble prowansalskiePonadto oryginalność i indywidualność każdego kawałka drewna personalizuje wyposażenie. Meble prowansalskie są również łatwe w pielęgnacji, wystarczy je przecierać ściereczką nasączoną preparatem do czyszczenia drewna, natomiast białe umeblowanie sprawdzi się u alergików, ponieważ wykazują właściwości antystatyczne. Współczesne trendy w aranżacji i możliwości producentów pozwalają na stworzenie ciepłej przestrzeni bez potrzeby zamawiania wyposażenia np. z zagranicy u źródła stylu prowansalskiego.

Atutem mebli w tej estetyce jest również to, że pasują do każdego pomieszczenia, dlatego można zaaranżować mieszkanie w całości w jednym stylu. W kuchni lub jadalni sprawdzą się masywne stoły i drewniane komody na wino, zaś w sypialni białe sekretarzyki i klasycznie rzeźbione łóżka. Ciepłe, przytulne wnętrza zachęcają do częstego przebywania w nich i zapraszania gości. Meble prowansalskie umożliwiają wprowadzenie do mieszkania sielskiego klimatu prosto z południa Francji. Dzięki nim każdy doceni przyjazną atmosferę, którą roztacza komfortowe wyposażenie i niebanalną, lecz klasyczną estetykę.

Dodaj komentarz